Gangnam Style влезе во Гинесовата книга на рекорди како „најлајкнувно видео на YouTube"

во Свет

Јужнокорејската поп ѕвезда Psy или Park Jae-Sang денес го прими сертификатот од Гинесовата книга на рекорди за неговата Gangnam Style песна која стана рекордер како најлајкуваното видео на YouTube. Како појаснување, ова видео не е најгледаното, туку најмногу им се допаднало на корисниците кои го „лајкнале“ 4.911.081 пати. За споредба, втор на листата се наоѓа Party Rock Anthem со „само“ 1.574.963 лајкови.

Што се однесува до прегледите, апсурдното видео Gangnam Style, чија популарност се должи и на играњето на Psy, e прегледано над 672 милиони пати.

[youtube]9bZkp7q19f0[/youtube]

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
psyside
psyside
9 years ago

overrated song is overrated.

види ги сите огласи на kariera.it.mk