ФИНКИ стартува своја Facebook страна

во ИТ.МК

Интересно е што ФИНКИ започна да споделува информации првин преку друштвените мрежи, пред воопшто да стартува свој сајт, кој е најавен за наскоро. Во секој случај, мрежите се супер начин да се споделуваат информации и да се комуницира со новите и сегашни студентите.

На Facebook има и листа од Наставниот кадар на ФИНКИ кој е склопен денеска.

Денес се конституираше Наставно-научниот совет на ФИНКИ, кој брои 30 професори.less than a minute ago via TweetDeck

ФИНКИ ќе стартува од септември 2011-та, а се формира со спојување на два институти за информатика и компјутери од ФЕИТ и ПМФ, со цел да продолжи поефикасно ИТ образованието во Македонија.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
3 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Senait Rushitoski
Senait Rushitoski
10 years ago

Fakultetov navistina e mnogu dobar zatoa sto e povrzana so socialnite mreziii i mozeme da imame respekt kade posle zavrshuvanjeto polesno se doaga do rabota ….

Dejan Angelov
10 years ago

Започнато е одбројување до пуштањето на веб сајтот на факултетот. Уште 20тина саати и ќе биде :)

Georgij Golaboski
Georgij Golaboski
10 years ago

Значи за овој Факултет имам респект! Можеби прв факултет од таа област, кој РЕДОВНО ги користи социјалните мрежи. Браво!