Facebook го купи Fb.com, ќе го користи за новиот имејл сервис

Инаку што се однесува до Project Titan, што е работното име на имејл редизајнирањето, се очекува Facebook да претстави комплетен нов веб мејл клиент кој нема да биде само за мејл пораки, туку ќе биде тесно поврзан, со „интергрирано искуство“, со другите сервиси на Facebook.

Повеќе детали за новиот Facebook имејл клиент по понеделник.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
5 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
demian0
demian0
13 years ago

ех браво, ми триба мејл било како тесно/широко поврзан со другите сервиси на facebook, уште мејл сервисите не се (до крај) сјебани од микрограѓаните во сајбер етерот. навистина е подвиг, да отвориш мејл и да добиеш нотификација колку зрна кукуруз ти украл комшијата на фармата, да ја видиш новата пресметка на „апликацијата“ шо завчера ти кажа уште колку ќе живееш и најатрактивното, кои „пријатели“ смениле relationship status само за да ги плескаш по газот за неколку недели.

остана уште irc.. кога нема каде, идеме на корените.

@macstr1k3r
13 years ago
Reply to  demian0

demian да има RT би кликнал :)

Ванчо Орданоски

На нашиот емаил сервер ќе поставам забрана за овој домен. Не се безбедни.

moondowner
moondowner
13 years ago

И јас да сум на твое место така би постапил.

moondowner
moondowner
13 years ago

Кај луѓе ме нервираат што fb чат, сега уште па и ова :)