Facebook ги редизајнира пораките да изгледаат како имејл

Facebook постепено го стартува новиот интерфејс на пораките, кој сега е редизајниран и наликува многу на имејл интерфејс.

Новиот интерфејс е поделен на два дела, пишува Facebook, со најновите пораки на левата страта, а разговорите на десна. Додадени се и фотографии и емотикони, и има опција за пребарување на пораките според корисничкото име или клучен збор. Додадени се и кратенки за тастатури. За нив кликнете alt+Q за PC или Control+Q за Mac.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments