Ефикасно твитање со ThreadStart

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести

Twitter е феноменална платформа, но доколку сакате да ги подобрите, а со тоа и подобро да ги организирате вашите твитови, потребна ви е дополнителна алатка.

ThreadStart е богат уредник за сите ваши твитови. Ви помага да пишување, сочувувате и закажувате објавување на вашите твитови, со прегледи кои се во реално време.

ThreadStart функционира на сличен начин како останатите уредници на текст. Со најновата, втора верзија, можете да го менувате форматот на твитовите, да вметнувате или реорганизирате мултимедијални фајлови, да создавате листи и ред други работи. Интересно е што можете да закажете одредени твитови автоматски да бидат објавени во иднина. За жал, Twitter дозволува да сочувате draft tweets, но не и да го закажете нивното објавување.

За оние кои водат некаков бизнис, ThreadStart се одликува со напредно следење на вашите твитови и како вашите следбеници реагираат со нив. Секако, и самиот Twitter се одликува со корисна алатка за анализирање. Преку Twitter Analytics можете да исто така да добиете корисен увид за вашиот профил.

А, со оглед на тоа дека нашиот наслов е ефикасно твитање, би можеле да споделиме и неколку корисни совети, доколку размислувате озбилно да почнете со твитање:

  1. Твитајте порано и често, но наместо непотребно спамање….
  2. Бидете во тек со нови и релевантни теми
  3. Бидете дел од заедницата на Twitter, особено TweetReports, за да сте во тек со најновите случувања
  4. Бидете оригинални и не ги копирајте останатите
  5. Кога ќе ретвитнете нешто, оставете и ваш коментар
  6. Споделувајте видео материјали затоа што над 80 проценти од twitter корисниците ја користат платформата за гледање видеа, а и твитовите со видеа добиваат и повеќе коментари, ритвитови и лајкови
  7. Одговарајте на оние коментари кои ве спомнуваат, но игнорирајте ги троловите
  8. Внимавајте што твитате, ако нешто е надвор, ќе остане таму, засекогаш!

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments