Duck Hunt се враќа на 14 септември

Avatar img-thumbnail img-circle

во гејминг

Ако сте сопственик на NES конзолата, тогаш без сомневање се сеќавате на Duck Hunt. Играта беше единственатa која доаѓаше со конзолата, а можеше да ја играте со пиштолот.

Играта не беше премногу сложена. Патките излетуваат од грмушките, а играчот го насочува пиштолот и пука, и така до недоглед. Добра вест е дека има нова игра Duck Season. „Продолжението“ е игра во виртуеланта реалност која многу не се разликува од оригиналот.

Верниот пес кој ги собира патките или ви се смее кога ќе промашите и овде ја има истата задача, но во текот на играњето ќе дознаеме дека сепак не е се како што изгледа. Играта има седум различни краеви, повеќе различни патишта до крајот и скриени видеа кои може да ги откриете додека играте.

Можеби најинтересен е концептот кој е многу сличен со Pokemon за телефони. Студиото користи носталгична приказа од детството и овој пат завиткана во нова технологија.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments