Проверете ја новата верзија на Outlook.com

Avatar img-thumbnail img-circle

во Совети

Веќе некое време како Outlook.com има бета верзија која не само што е визуелно попривлечна туку и располага со пофункционален и проширен интерфејс од можности. За да ја проверете бета верзијата потребно е /owа/ од линкот outlook.live.com/owa/ да го замените со /mail/, да кликнете  на копчето во десниот, горен агол, Try the Beta или тука!

Новиот изглед значително потсетува на истоимената апликација за Windows 10, a проширените и новите функции преку бета сајтот ви дозволуваат побрзо пребарување преку новата лента за пребарување, но и инстантна прикажување на фајлови и фотографии од десната страна на разговорите. Оние кои чувствуваат потреба да ги надополнуваат мејловите со визуелни обележја ќе бидат почестени со значително поедноставен пристап до колекција од emoji и GIF-ови.

Сликите кои ги испраќате или добивате се сочувуваат на едно место, а за подобра персонализација, одврзани ви се рацете и при поефикасно барање пријатели и други лица. Quick Suggestions е новата услуга која детектира одредени клучни зборови, како имиња на кошаркарски клубови, летови или ресторани и ви нуди линкови со информација за нив. Подоцна, се очекуваат и надополнувања во одделите Calendar и People, нешто што ќе биде имплементирано според повратните информации кои ќе ги добие Microsoft од самите корисници.

Во моментот, компанијата никако не го форсира новиот изглед со проширена функционалност, и, во случај да не ви се допаѓаа изведбата на Outlook.com бета, потребно е да го направите спротивното од горните чекори.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments