Додадете Facebook Like на Google резултати

во Веб, Совети

Со него можете да „лајкувате“ Google резултати кои ќе бидат споделени на вашиот Facebook профил, што делува како еден вид препорака за вашите пријатели. Пример, препорака за добар сајт, добар ресторан, добро место…

Од друга страна, Google +Like копчето ќе ви прикаже и на кој од вашите Facebook пријатели му се допаднал некој Google резултат, па така ќе знаете дека тоа вреди да се погледне.

(via Gadgeterija)

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments