Digital Chaos и Сакса без пораз на Boston Major

Avatar img-thumbnail img-circle

во гејминг, ИТ.МК

Тимот на Digital Chaos во кој е нашиот Мартин Саздов – Сакса, продолжува со успешни партии на Boston Major. Тие без поголем проблем го совладаа тимот на Faceless со 2:0, кој во текот на двете партии не изгледаа дека ќе ги загрозат. Она што најверојатно ќе ви биде поинтересно е дека MVP (Most Valuable Player) на првиот од двата натпревари беше токму Сакса.

Натреварите на Digital Chaos продолжуваат со четврт финалето кое е закажано за денес. Digital Chaos го игра својот натпревар против NPDotА, со почеток во 23:00 ч.

Boston Major е првиот голем Dota 2 натпревар за сезоната 2016-2017. Она што е интересно е дека ова е првиот голем настан каде Digital Chaos се дел од фаворитите. Досега тимот беше пријатно изненадување или играше против фаворитите. Се чини дека Digital Chaos ќе продолжат да бидат фаворити барем до следниот натревар, со оглед на тоа дека коментаторите сметаат дека се доволно силни да го освојат турнирот.

Типот на турнирот е елиминациски, а победникот ќе добие најголем дел од наградниот фонд тежок 3 милиони долари, или 1 милион долари за освоено прво место, 500.000 долари за освоено второ и 250.000 долари за трето место. Секој натпревар до финалето е подобар од 3, а само финалето е подобар од 5 натпревари.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

MDH Insurance Services DOOEL

Mid/Senior .NET Software Developer

Singular

Team Lead

Gamblify

Game Artist

Matrix IT Global Services Macedonia

Product Operations

види ги сите огласи на kariera.it.mk