Да ѕирнеме во фабриките за производство на Tesla Model 3

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести

Илон Маск не е баш срамежлив кога друштвените мрежи се во прашање. Често твита и комуницира на оваа платформа. Сепак ова недела имавме ретка пригода на неговите профили на Twitter и Instagram да видиме слики и видеа од погонот во кој се произведува Tesla Model 3.

Засега компанијата доцни со планираното производство на возила. Ова секако не е добра вест за сите кои ги чекаат своите автомобили. Дека проблемот не е наивен покажува и присуството на Илон Маск, кој својот роденден го прослави во фабриката.

Според последното известување, најголема причина за доцнењето е бавното бојадисување на возилата.

Еве ги сликите од погонот, а започнуваат со производна лента која вработените ја креираа за само 3 недели.

Не сите слики се од Twitter, дел од сликите се објавени и на Instagram.

Robotech

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on

The Spice. Must. Flow.

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on

Paint shop

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments