Boston Dynamic, развивачот кој до неодамна беше дел од Google, ја претстави надградбата на своите роботи, SpotMini. Засега нема никакви податоци за роботот. Од она што се гледа од кусото видео станува збор за многу „поисполиран“ од претходните верзии.

Boston Dynamics сега е во сопственост на јапонскиот гигант SoftBank.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Spot Mini, Boston Dynamic ја претстави надградбата и на хуманоидниот […]