По Spot Mini, Boston Dynamic ја претстави надградбата и на хуманоидниот робот Atlas. Најверојатно прво ќе го забележите изгледот, а потоа и новите вештини. Ова е првиот робот кој сме го виделе што може да направи салто наназад.

Промените кои се забележливи и на двата роботи се на надворешноста. Atlas како и Spot Mini доаѓа со дотерана надворешност, што можеби покажува дека се подготвуваат за комерцијална примена. Секако, ова можеби и не значи ништо, со оглед на тоа дека роботите на новиот сопствeник на Boston Dynamics, Soft Bank секогаш биле со поубав изглед.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

МАКЕДОНИЈА осигурување АД Скопје Виена Иншуренс Груп

Оглас за вработување на ORACLE DBA

види ги сите огласи на kariera.it.mk