Blizzard претстави свој шутер; Overwatch e тоа што остана од Project Titan

Avatar img-thumbnail img-circle

во Софтвер

За Project Titan се зборуваше долго, долго време. Очекувањата беа дека Blizzard, кој се прослави со Warcraft, Diablo, Starcraft и World of Warcraft, ќе претстави некој нов вид на MMO што ќе ги воодушеви сите како што направија со World of Warcraft. Но, откако го прекина проектот, Blizzard ја претстави Overwatch која можеби најдобро би се опишала како Blizzard верзија на Team Fortress и по 17 години е првата нова фрашиза на Blizzard. Станува збор за First person shooter – тимска игра во која играчите поделени на два тима ќе се борат за победа. Видеата од гејмплејот и најавите на класите може да видите подолу.

[youtube]FqnKB22pOC0[/youtube]

[youtube]dushZybUYnM[/youtube]

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk