BitTortent Sync ќе им конкурира на Dropbox, SugarSync, Google Drive и другите веб складишта

во Веб, Софтвер

BitTorrent го претстави својaта нова апликација Sync која функционира како веб складиште со можност за peer-to-peer синхронизирање на фајлови преку повеќе компјутери. Сервисот е се уште во рана алфа-фаза, но е достапен за тестирање.

Sync очигледно има сериозна конкуренција како Dropbox, SugarSync, Google Drive, Apple iCloud и куп други веб складишта од поголеми или помали компании, но тоа што ги прави поперспективни од другите е што сервисот може да се промовира преку BitTorrent и uTorrent клиентите кои ги користат над 170 милиони активни кориснции.

Oва е втор нов сервис кој BitTorrent го претставува во период од само две недели. Претходно беше претставен додатокот за Chrome, Surf, преку кој може да се симнуваат торенти директно преку прелистувач.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
3 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Заза
Заза
9 years ago

Ma ne go menuva skydrive za nisto. 25 giga mi se fenomenalni a i dizajnot mu e najdobar od site

asd
asd
9 years ago
Reply to  Заза

box nudat 50 giga. mega nudi 50 giga.

ivan
ivan
9 years ago

Odlicno poveke konkurencija poveke podobro http://www.istyle.eu/mk/