Battlefield 1 доби нова мапа, оружје и исправки

во гејминг

Image Courtesy of Battlefield.com

На 13.декември, една од нашите кандидати за FPS игра на годината, доби корисно надополнување кое, покрај серија од прилагодувања во гејмплејот и исправки, се одликува и со нова мапа, но и оружје во форма на самострел со гранати.

Играчите кои предвреме ја нарачале Battlefield 1 или сопствениците на Premium Pass DLC ја имаат честа први да ја проверат мапата Giant’s Shadow. За сите останати, мапата станува достапна на 20.декември. Giant’s Shadow е базирана на битката на Селе, а се води низ урнат авиот, преку железничка пруга па се до огромен простор прошаран со речни брегови.

Самострелот кој исфрла гранати е новата алатка за класата за подршка и е одлично решение за сервирање експлозивен поздрав од огромни далечина.

Покрај ова, надополнувањето конечно ќе овозможи spectator мод за увид на сите играчи од прво и трето лице, како и птичји поглед врз целото бојно поле, но и слободна камера за движење во која било насока.

Standard Issue Rifles е последната новина која доаѓа со надополнувањето и им дава на сите класи само стандардна пушка (како SMLE Mk. III за британската армија), но не и оптичко помошно средство. Таквото нешто, според DICE, би требало да им пружи на играчите гејмплеј инспириран од рововските пресметки карактеристични за Првата Светска Војна.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Battlefield 1 ги задеваше фановите со нова слика, според која, додатокот They Shall Not Pass ќе нѝ дозволи да заиграме со француската армија. Втората армија која ќе биде воведена со додатокот ќе биде од Русија, а авторите не ја исклучуваат можноста за додавање и трета светска сила. Додатокот излегува на март, а до тогаш го имате на располагање неодамнешното надополнување. […]

види ги сите огласи на kariera.it.mk