Aviary Roc, веб базиран креатор на музика

Avatar img-thumbnail img-circle

во Совети

Како и сите други алатки за креирање музика, Roc нуди опции за брзина на темпото и куп разни семплови од техно тапани до латински перкусии и џез гитари. Користењето на семпловите е едноставно. Ги повлекува и ги редите лево на интерфејсот потоа со едноставно кликање на точките ги вметнувате во музичката креација. Покрај појачување на звукот на секој семпл, Roc има и опција за едитирање на семпловите.

Музичката креација ќе можете да ја снимите во .mp3 или .wav формат или да си земете URL линк или код за вметнување на плеер во вашиот сајт или блог. Тоа што е интересно е што при снимањето можете да си одберете Creative Commons лиценца на креираното парче музика.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
zIWe
zIWe
13 years ago

Нешто слично како и оние од eBay на времето :) .. само што ова е web базирано и има помодерен интерфејс :D