Aumi Mini е минијатурна паметна светилка која може да се вклучи во секој USB-адаптер. Светилката може да се користи како ноќно светло, светло за нотификации или за промена на атмосфера. Бојата и начинот на светење се менуваат со паметна апликација, преку Wi-Fi.

Aumi Mini во моментов е во Kickstarter кампања. Цената на уредот е околу 20 долари.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk