Apple настанот на 12 септември за прв пат ќе биде пренесуван на Twitter

Avatar img-thumbnail img-circle

во Хардвер

Малку по малку презентациите на Apple се појавуваат на повеќе платформи. По прелистувачот Edge на Microsoft, па Chrome и Firefox, на ред дојде и микроблогот Twitter.

За прв пат во историјата на Apple, стримот од конференцијата ќе биде пренесуван во живо и на Twitter.

Секако поинтересно ќе биде она што Apple ќе го претстави. Компанијата секако ги чува изненадувањата за конференцијата, но веќе се појавија неколку шпекулации. Apple најверојатно повторно ќе претстави 3 уреди. Интересно е што од она што се навестува дека сите телефони ќе бидат „X“. Поточно iPhone Xs, iPhone Xs Max и iPhone Xr. Телефоните се со големина од 5,8; 6,5 и 6,1-инчи, вели Fast Company.

Веројатно ќе има и нов Apple часовник, iPad, Mac или Macbook, но засега нема потврда. За среќа не мора да чекаме предолго, а настанот ќе започне за неколку часа.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk