Apple го објави новиот iOS 4.3

Airplay е безжичната технологија која преку Apple TV ви овозможува да прикажувате содржини на вашиот HD телевизор од вашиот iPad, iPhone или iPod touch. Новината овде, како што велат од Apple е тоа што „AirPlay сега прикажува видео од вашата апликација за слики. Па, можете да снимите домашно видео и во истиот момент да го споделите со сите во собата.“

Можеби најинтересната новина е Personal Hotspot, која ви овозможува да останете конектирани иако не сте некаде каде има Wi-Fi. Потребно е само да се наоѓате во 3G територија, за да можете да споделувате податоци со било кои други уреди кои имаат можности за Wi-Fi конекција. Можете да споделувате податоци со 5 уреди наеднаш, а секоја конекција е безбедна и заштитена си лозинка.

Уште повеќе новини за мобилноста на информациите.Без да морате да правите било какво симнување или синхронизирање, сега можете да ја слушате вашата iTunes листа на кој уред сакате преку Wi-Fi мрежата на која се наоѓаат уредите.

И како последно, Apple го вклучува Nitro JavaScript енџинот во Safari, со што ќе добиете двапати побрзо сурфање од iOS 4.2.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments