Апликација за светилка и комуникација со Морзеова азбука

Денеска има стотици и стотици апликации за вклучување на вашиот блиц кој би се користел како светилка. Обично, ваквите апликации се бесплатни, но желни за агресивно пласирање реклами. Со оглед на тоа колку е лесно да се вклучи блицот со поновите модели, ваквите апликации се чини дека се повеќе проблематични отколку корисни.

Flashlight е апликација која бесрамно ве борбардира со реклами, особено по вклучување или исклучување на блицот. Навистина иритирачки, но, Flashlight е и апликација со една крајно уникатна функција. Имено, ви дозволува да напишете збор или фраза, да кликнете на Start и да дозволите вашиот телефон дава долги и кратки светлосни сигнали, односно визуелно да го искаже зборот користејќи Морзеова азбука. Нека шпионските лекции започнат! :D

Добивај известувања
Извести ме за
guest
3 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Апликација за св… appeared first on […]

Bezime
Bezime
7 months ago

Само малце да се потрудевте
Еве без реклами со отворен код !

https://github.com/Crazy-Marvin/Morse

Ја има и на F-Droid

види ги сите огласи на kariera.it.mk