Апликација на денот: Sayonara ќе ве извести кога некој ќе ве unfollow на Twitter

во Мобилни, Совети

Доколку сте прегласен, предосаден, непрофесионален и хард-кор Foursquare фан што се чекира на секои две минути, се едни од причините за кои многу твитерџии може да ве отследат. За да бидете во тек со минусите и кој не ве обожава, инсталирајте ја Sayonara на вашиот iOS и добивајте изветувања кога некој ќе кликнете на копчето „Unfollow“ покрај вашето корисничко име.

Откако ќе ја инсталирате апликацијата, во поставувањата (Settings → Twitter) додадете го вашето корисничко име, и откако ќе го изберете да го користите истото, од тој момент Sayonara ќе започне да работи на својот случај.

Кога некој ќе ве отследи, со „кликање“ на известувањето, апликацијата ќе ве одведи до Twitter профилот на тој корисник. Исто така, Sayonara доаѓа и со опција да му вратите и вие со неследење или да го блокирате.

Апликацијата е достапна за 1,99$, додека бесплатна алтернатива на истата се JustUnfollow и Find Unfollowers on Twitter free.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments