Апликација на денот: Организирајте настани со новата мaкедонска апликација Let's go out

во ИТ.МК

Изработена од Горјан Јовановски, Let’s go out е апликација со која може да организирате настани со пријатели, да споделите планови и да најдете забава и журки околу вашата локација. Апликацијата е се уште во бета, има багови и грешки, вели Горјан, но е закачена на Google Play за да може да се проба, тестира и да се добие фидбек од корисниците. Ова е важно бидејќи

„Наместо по пораки и групи на Facebook и по телефон да бараме пријатели за дружба, доволно е на Let’s Go Out да направам настан и сите заинтересирани контакти може да се приклучат на истиот. Така веднаш знам кои пријатели ќе ме дружат за таа активност.“

Како и многу македонски стартапи, Let’s go out ќе биде наменета не за локалниот, туку за глобалниот пазар. Причината за ова е разбирлива бидејќи локалниот пазар е сиромашен, и нема доволно корисници кои можат да купат или да користат таква апликација, но со присуство на глобалниот пазар, надежот е дека ќе може да се привлече доволно публика. Во моментов апликацијата се усовршува, и приоритет е во додавање на нови функционалности, вели Горјан, потоа може и да се обиде да ја истурка на некој стартап натпревар.

[youtube]A7-pBtyQefU[/youtube]

Добивај известувања
Извести ме за
guest
4 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Viktor
Viktor
8 years ago

Na prv pogled koga otvoriv na play odma ne mi se dopadna poradi bojata spored mene mnogu nezgodna boja ima izbrano za celiot interfejs.

Горјан Јовановски
Горјан Јовановски
8 years ago
Reply to  Viktor

Во план е воведување можност за избор на повеќе бои на интерфејсот, така да ќе може да го приспособиш по желба :)

Joel Barish
8 years ago

Windows Phone 8????

Горјан Јовановски
Горјан Јовановски
8 years ago
Reply to  Joel Barish

Сега за сега немаме план за воведување на таа платформа, но секогаш постои и веб верзијата: http://letsgoout-app.com/web :)

види ги сите огласи на kariera.it.mk