Аmazon продава се што ви е потребно за да преживеете зомби апокалипса

Avatar img-thumbnail img-circle

во Веб

Amazon започна да нуди производи за заштита од зомби апокалипса, јавува The Next Web.  Одделот за „Заштита од зомби“ нуди се што ви е потребно за заштита од епидемија на зомби. Од „заштита за мозокот“ (заштитни шлемови) па до заштитни елеци. Покрај ова во артиклите на одделот спаѓаат и воки-токи, јажиња, кабли и се разбира, ни еден проект не е сигурен без доволно селотејп.

Сепак the Next Web најде друго можно објаснување, новиот оддел можеби е направен за комерцијални цели. Иако потешко забележлива на страната  е поставена реклама за Black Ops II, а денот на која се појави опремата за заштита од зомби, коинцидира со излегувањето на играта 13 ноември. Поточно, Amazon е и првата страна која го објави „зомби модот“ на Black Ops 2, што тогаш се сметаше за протекување на информации.

Без разлика што потегот е комерцијален, а можеби е тешко за воочување што е целта на рекламата. Мора да се признае дека рекламата е позабавна од вообичаениот начин на рекламирање, покрај ова во случај на вистинска зомби апокалипса Amazon веќе е подготвен.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Matrix IT Global Services Macedonia

Marketing Strategist

Matrix IT Global Services Macedonia

Software Developer

Gamblify

Game Artist

види ги сите огласи на kariera.it.mk