Adobe додаде можност за колаборација во Illustrator, Photoshop, XD и Fresco

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести

Adobe на корисниците на Illustrator, Photoshop и Fresco им овозможи колаборација на документи. Софтверот од оваа недела има ново „Invite to Edit“-копче и функционалност. За жал корисниците нема да можат во исто време да работат на документот, но заедничката работа и споделувањето на документи се поедноставени.

Функционалноста овозможува и уредување на сликите на различни уреди. Документите може да се уредуваат на сите уреди за кои е достапен софтверот, десктоп, iPhone или iPad.

По надградбата на актуелната верзија на софтверот, корисникот единствено ја внесува имејл адресата на соработниците со кои сака да го сподели документот. Потоа сите заедно, но во различно време, може да работат на сликите кои се чуваат во облакот.

Дополнително корисниците сега ќе можат и да си ги синхронизираат нагодувањата  (presets) преку новата sync функција. Синхронизирањето треба да се активира на секој уред и потоа со едно менување се менуваат нагодувањата на сите уреди на кои е најавен корисникот.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments