И Facebook фан страните го добија новиот дизајн, сега имаат нотификации

во Друштвени мрежи

Но, најголемата новина за фан страните е можноста администраторите да се логираат на Facebook како страната, или како една од неколкуте.

Со логирање како страна ги добивате истите функции како и кај личниот профил. Наместо администраторите да ги проверуваат страниците нон-стоп во потрага по активност, сега има нотификации, кои можат да се наместат да пристигнуваат и на мејл. Има и информација за сите нови фанови како и листа на фановите.

Една од поинтересните работи е што сега страницата си добива свој стрим на вести од други страници кои ги следи, односно страна може да Like друга страна. Единствено што недостасува да биде како личен профил е можноста да се прати мејл како фан страна, но најверојатно тоа е нешто што ќе следи.

Facebook претстави и нов Everyone филтер за подредување на оставените постови од фановите на страната според релевантност. Наместо хронолошки, постовите од фановите се редат по релевантност. Ако страната е пријател со тој што коментира, тогаш тој коментар ќе биде меѓу првите. Алгоритмот ги одредува коментарите според постојаност на фановите, според бројот на лајкови и коментари и според јазикот и земјата.

Еве ги новините на кратко, чекор по чекор:

Добивај известувања
Извести ме за
guest
4 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
melisa
melisa
11 years ago

zasto ne ide zuluu :)

darko
darko
11 years ago

Полесно ќе беше на профилите само Insights да додадат :)))))

אלקטרוני סבהנמ
אלקטרוני סבהנמ
11 years ago

nemozi da se customize kako profilot probav :) davaj nekoja druga aplikacija ako ima ?

trackback

[…] This post was mentioned on Twitter by itcommk and Sandra, Sandra. Sandra said: RT @itcommk: И Facebook фан страните го добија новиот дизајн, сега имаат нотификации http://bit.ly/fTcd1k […]