5 сајтови за купување евтини дигитални игри

Од најголемата Steam распродажба не делат уште добри четири дена, но тоа не значи дека мора да чекате доколку сакате да купите некоја ем квалитетна ем евтина игра. Ова се петте дестинации кои веднаш можете да ги посетите и да си се почестите со многу добар наслов за многу малку пари.

Epic Games Store – Распродажба на бројни игри со попусти до 75%. Добро е тоа што имате неограничен број од ваучери кои дополнително ја намалуваат цената на игрите за 10 евра. Игрите мора да се 15 евра, или поскапи од тоа. Со ваучерот можете да зграпчите неколку интересни игри за цена од само пет евра. Секој ден по една игра е целосно бесплатна.

Green Man Gaming – Бројни, длабоки попусти, како и постојани краткотрајни флеш зделки ја прават оваа дестинација задолжителна за секојдневно посетување. Што повеќе купувате од тука, толку поголеми бенефиции имате во XP одделот на вашиот акаунт.

GOG – Продавницата зад која стои CD PROJECT RED продава илјадници наслови со попусти до 90%. Сите игри се DRM-Free и можете да ги користите онака како што сакате. За пофалба е и нивниот клиент Galaxy кој ги поврзува сите ваши гејминг акаунти и нуди корисни опции за управување од една појдовна точка.

Ubisoft – Бројни игри од францускиот издавач можат да бидат поевтини за дополнителен 21% така што ќе се искористи купонот WELCOME2021. Пред да купите некоја игра тука, проверете да не е поевтина со ваучерот на Epic Store. Играта на Ubisoft купена од Epic се активира и преку uPlay. Интересно е тоа што штотуку излезената Immortals Fenyx Rising веќе се продава со скоро преполовена цена.

Fanatical – Продавница која е позната и по евтини пакети со игри и по продавање индивидуални игри. попустите на игри никако не се за потценување, а секојдневно се нуди по една игра со драстично намалена и историски најниска цена. За потрошени 10 долари или повеќе добивате подарок игра.

Што ќе купите? Која продавница пропуштивме да споменеме? Кажете нѝ во коментарите или на форумот!

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Matrix IT Global Services Macedonia

Software Developer

Matrix Global

QA Engineer

Matrix IT Global Services Macedonia

Product Operations

види ги сите огласи на kariera.it.mk