4 летни новитети за The Sims 4

The Sims 4 никако не ни помислува да ја намали брзината со која исфрлува новитети. Летово никако нема да биде исклучок и љубителите на оваа уникатна симулација можат да очекуваат бројни бесплатни и платежни содржини.

  • Новиот кит би требало да е излезен во моментот кога го читате ова. Се вика Courtyard Oasis Kit и нуди 22 предмети за тематско уредување на вашата куќа/ соба од соништата.
  • Нов креативен game pack се спрема најверојатно за јуни, а ќе понуди целосно нова кариера.
  • Се работи на целосно нова експанзија која очекуваме да се појави во јули, а да биде поврзана со „природата“.
  • Се поплочува патот за два настани. Едниот се вика виртуелна блок забава, а другиот Симс настан на летото.

За жал, не знаеме нешто повеќе за овие новитети и мораме да дозволиме времето да си го направи своето. Она што знаеме е дека до сега има десет чистокрвни експанзии за The Sims 4, 9 game pack-ови, 18 stuff pack-ови и 4 kit-ови. Пробајте да ги купите сите додатоци за играта и ќе осиромашите за нешто повеќе од 800 евра! А ние мислевме дека The Sims 3 имаше агресивна политика на монетизација.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Matrix IT Global Services Macedonia

Technical Support

Melon, part of Kin+Carta

DevOps Engineer

Melon, part of Kin+Carta

.NET Developer

види ги сите огласи на kariera.it.mk