Acer претстави Chromebook for Work кој може да го истресете од земја

Avatar img-thumbnail img-circle

во Хардвер

Новиот Chromebook 14 на Acer доаѓа со поробусна изработка и може да издржи пад од 1,2 метри. Освен падовите, Chromebook 14 може да издржи и потурање со вода или сок, и се чини дека е создаден и совршен за потрапавите корисници. Екранот е заштитен со Gorilla Glass, што му дава заштита каква што имаат некои поробусните телефони, но вообичаено не и од лаптоп компјутерите.

Компјутерот доаѓа со 14 инчен екран и батерија која ќе овозможи 13 часа работа помеѓу полнењата, 32 GB слободeн простор 4GB RAM меморија. Како и останатите Chromebook уреди доаѓа со Google for Work, кој доаѓа со сите апликации на Google, од Hangouts до Gmail. Уредот сè уште не е достапен во продажба, но според најавите од The Next Web кои го тестираа компјутерот би требало да биде наскоро достапен на Acer.com.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
2 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
/
/
6 years ago

Nekoj ja zaborava Raining Blobs? :) vekje E na steam!

http://store.steampowered.com/app/414370/

Виктор Дано
6 years ago
Reply to  /

Точно. Но Excubitor доби прво green light oд Steam.

види ги сите огласи на kariera.it.mk