Заштедeте време на Google Docs со .new

во Веб

Добра вест за корисниците кои често и многу го користат Google Docs. Малечка, но корисна промена ќе го олесни и забрза креирањето на нов документ на Google Docs.

Станува збор за нова адреса doc.new. Кога корисникот е логиран на Google, адресата веднаш отвора нов документ. Ако не е логиран ќе треба да ги помине сите чекори со логирањето.

Корисниците се задоволни од промената и бараат додавање на нови домени кои ќе ја забрзаат нивната работа, јави TechCrunch. Веќе се појавија барања за email.new и drawing.new.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments