Актерот Џек Блек си направи сопствен YouTube гејминг канал. Каналот започна со емитување десетина дена пред почетокот на 2019 и за една недела стигна до 1 милион претплатници, следниот милион го достигна во следните неколку дена, а сега е на над 2,3 милиони гледачи. Засега има само две видеа, иако на видеото објавено по повод 1 милион претплатници, г. Блек најави нова содржина за оваа година.

Jablinski ќе се занимава со видеоигри, храна и живот и Џеф Блек вели дека ќе биде поголем од Ninja и PewDiePie. Ова секако е дел од шегите на г. Блек кои го прават еден од најзабавните актери во Холивуд.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments