YouTube ќе стрима NBA и NHL натпревари во живо?

Avatar img-thumbnail img-circle

во Свет

„Може да се каже дека ќе има многу повеќе привлечна спортска содржина на YouTube. Имаме започнато разговори со скоро секој.“, вели г. Ананд.

Целта на YouTube е да ги задржи корисниците на сајтот повеќе од 15-тина минути, и, секако, да прикаже дека сајтот не е само за аматерски видеа туку за посериозна содржина со што ќе привлече повеќе реклами.

Хокејската NHL негираше дека се разговара со Google за ова, пишува Bloomberg, додека кошаркарската NBA рече дека „се задоволни што YouTube го разбира значењето на спорт во живо“.

Моментално се ова почетни планови да се претвори YouTube во место за жива содржина, се разговара сервисите за стримање дека ќе зависат од секоја поединечна зделка.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments