Yahoo Mail и Messenger за Аndroid

во Мобилни

„Со можностите на нашите светска класа Yahoo! Mail и Yahoo! Messenger апликации за Andord и со користење на најновото во HTML5, ние им овозможуваме на корисниците полесен, брз и доверлив пристап до Yahoo! искуството во некои од најбрзо растечките плафторми на пазарот.“ вели Дејвид Ко од Yahoo.

Покрај новите апликации за Android, Yahoo стартува и HTML5 сајтови за iPhone и iPod Touch.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
ZlateWay 웃 Jovanov
11 years ago

дали тоа yahoo messenger дозволува контакт и со google??? јас барем така гледам :Р

види ги сите огласи на kariera.it.mk