Нови снимки направени со дрон од новиот кампус на Apple покажуваат дека изградбата е во завршна фаза. Според плановите на компанијата, Apple Park треба официјално да биде отворен овој месец. Футуристичката зграда во целост ќе се напојува од обновливи извори.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments