Време е да ги замениме професорите со роботи

во Свет

Има две верзии од роботот. Корејски кој е наменет за помладите, пример да им пее песнички, и јапонски кој е наменет за повозрасна публика и има вградено проектор на кој ќе проектира лекции од наука, технологија, инжинерство и математика.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk