Водич за Android игри и апликации на попуст

Распродажбите на PC игри палат и жарат насекаде, но што доколку интересот ви лежи во работи поврзани со вашата мобилна направа? За време на празникот Black Friday/ Cyber Monday, многу попусти можат да се најдат и низ продавницата на Google. Она што следи се нашите предлози од Android игри и програми кои моментно се продаваат по (исклучително) ниски цени.

ИГРИ

 • Rayman Classic – Бесплатно – Авантура од деведесеттите доаѓа директно во вашиот мобилен без да се потрошите денар
 • Faif – 1 долар – Уникатна RPG игра со предизвикувачки загатки

 • G5 Games – World of Adventures – 1 долар – Познатите издавачи имаат солидни попусти на десетина игри од кои би ви препорачале да се почестите со The Island: Castaway, Nightmares from Deep 2 или Lost Souls.
 • Final Fantasy V – 8 долари – скапо, но за многумина и понатаму e одлична игра од овој серијал

 • Kemco – 1 долар – Длабоки попусти на повеќето јапонски RPG игри од овој издавач
 • Jakyl – 1 долар – бројни игри од најразличен жанр кои имаат само една цел – инстантно отстранување на здодевноста
 • Fruit Ninja – 1 долар – Нема да направи нинџа од вас, но нема ни исто да гледате на овошјето

 • This War of Mine – 3.5 долари – Трогателна приказна за единствената страна на војната
 • Limbo – 1 долар – Една од најубавите инди игри.
 • Star Wars™: KOTOR – 3 долари – Епската игра која го освои светот со феноменалната приказна и комплексен гејмплеј може да се вдоми и во вашиот телефон.
 • Tin Man – 1 – 2 долари – Нашите омилени издавачи на интерактивни книги/ игри ги имаат повеќето наслови на попуст. Дефинитивно почестете се со некоја од нив.
 • Never Alone: Ki Edition – 1 долар – Крајно симпатична игра која ќе ви остане во сеќавање долго откако ќе престанете да ја играте

 • Lifeline: Crisis Line – 1 долар – интерактивна драма каде вашите одлуки го одмотуваат клопчето на приказната.
 • Modern Combat 4: Zero Hour – 1 долар –  Одлична акција во прво лице

 • Machinarium – 1 долар – прекрасна авантура за прекрасни умови
 • The Room Three – 62 центи – Пример за тоа како треба да изгледаат игрите за мобилни направи.
 • Kingdom Rush Origins – 1 долар – Една од најдобрите tower defense игри

АПЛИКАЦИИ

 • Poweramp – 1 долар – Моќна апликација за репродукција на вашите омилени музички нумери.
 • Jump Desktop – 5 долари – Контролирајте го вашиот компјутер од вашиот телефон или таблет

 • My Game Collection – 1.5 долари – Одлична пропратна алатка за вистинските гејмери. Апликацијата се напојува од најголемите датабази за игри и и хардвер за да ви даде комплексен увид од дигитални добра кои се во ваша или туѓа сопственост.
 • n7player  – 1 долар – Уште една одлична апликација за слушање музика

 • WeatherPro – 1 долар – солидна алатка за детални увиди во временската прогноза
 • Essential Anatomy 3 – 5 долари – медицинските лица знаат зошто :)
 • iMuscle 2 – 74 центи – Апликација за она работа која секоја година ветувате дека ќе ја практикувате, а никогаш не си стоите на зборот

 • ezPDF Reader PDF – 1 долар – одлична апликација за читање pdf документи од малите екрани. Ако имате потреба за вакво нешто, ова е апликацијата за вас.
 • Cameringo+ – 1.5 долари – Разубавете ги вашите фотографии со впечатливи ефекти
 • Swiftly switch – 1 долар – Мултитаскинг на телефон на вистински начин

 • Perfectly Clear – 1 долар – Пробајте да им вдахне професионален живот на вашите фотографии.
 • tinyCam Monitor PRO – 2 долари – Далечинско надгледување и контрола на камерите
 • Cross DJ Pro – 2.5 долари – Разбудете го DJ-от во вас!

 • ArtRage – 3 долари – Како би сакале да ја негувате вашата уметничка душа?
 • BeyondPod – 3 долари – Во случај да слушате подкасти, ова е апликација само за вас!
 • DigiCal+ Calendar –  3 долари – Исклучително моќен календар за целосна контрола врз вашите планови
 • Maps & Navigation — OsmAnd+ – 3 долари – Квалитетен приказ на мапи и навигација при патување
 • 30 Day Fitness Challenge Pro – 1.5 долари – Во борбата за намалување на телесната тежина, побарајте спас и со оваа апликација.
 • Calculator Plus – 1.5 долари – дигитрон со надградени можности, кој е особено корисен за исполнување математички потреби

Пријатен шопинг и уште попријатна интеракција со дигиталните добра! :)

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments