Вметнувајте наслови во слики со најновата верзија на IrfanView

Претпоставуваме дека за IrfanView не е потребно посебно претставување. Ова е повеќе од одлична алатка за интеракција со вашите фотографии, а секое надополнување само го издигнува целокупносто искуство на едно поефикасно ниво.

Кога сме кај тоа, најновата 4.58 верзија не воведува премногу работи, но една функција која значително се истакнува е можноста да вметнувате наслови на горната или долната страна од секоја слика. Секојпат кога ќе вметнете некој текст, IrfanView нема ниту да ја отсече сликата ниту да ја покрие; текстот го вметнува преку проширување на канвасот.

За да вметнете наслов, вчитајте ја вашата слика и преку Edit менито изберете Insert text (вистинските професионалци би можеле да одат со кратенката Ctrl+T). Не забаравајте да одберете фонт или боја за вашиот наслов пред да кликнете на копчето OK.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Вметнувајте нас&… appeared first on […]