Услугите на PayPal ќе се целосно достапни во Србија oд октомври

Avatar img-thumbnail img-circle

во Свет

PayPal го најави официјалниот влез и комплетното функционирање во Србија од 8 октомври. Со ова во Србија ќе бидат достапни сите услуги кои ги нуди меѓународниот финансиски сервис, кој влезе во земјата во април 2013 година. На почетокот, па се до јули беа можни само исплати кон странство, но веќе жителите на Србија можат да прават купуваат во локалните продавници и странците можат да купуваат од Србија преку PayPal.

Сега корисниците ќе можат да примаат и испраќаат пати за продажба на роба или услуга; примаат и испраќаат пари преку Request Payment; примаат и испраќаат пари од странски компании, профитни и непрофитни организации. Услугите автоматски им се достапни на сите корисници без посебна активација, пишува Startit.

Овие услуги во Македонија би можеле да бидат достапни од следната година, доколку се задржи праксата која ја има PayPal да ги воведе сите услуги една година по официјалното нудење на услугите.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk