Во второто туторијали видео полека започнуваме со првите туторијали за програмирање. Дополнително ова е и одлична можност за сите кои до сега немале прилика да се запознаат со Android Studio и Android SDK да го направат ова.

Покрај можноста за билдање и тестирање на проектот на Android во овој туторијал ќе се запознаеме и со контролирање на објектите со тастатура.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments