Учиме ReactJs со Никола – State

Avatar img-thumbnail img-circle

во Совети

Никола Ѓоргиев е Unity Developer кој реши своето C# и Unity искуство да го сподели со сите преку YouTube туторијали. Овојпат Никола го споделува своето искуство со JavaScript, а понатаму и со React.

Видеата се одлично склопени едноставни за разбирање и што е вистинска реткост, на македонски.


Со ова видео остануваме со Class компонентите во React и подетално ќе се запознаеме со „state“. Како што кажува и клучното зборче „state“ ова е состојба на куп променливи/вредности сместени во објект кои ги прикажуваме или приказот зависи од нив. Во овој дел од видеото ќе научиме како се доделува вредноста на почетниот „state“ и како да ја промениме оваа вредност.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments