Учиме ReactJs со Никола – Основна структура на апликацијата

во Совети

Во ова видео започнува развојот на апликацијата и почеток на пишување на кодот. Поголем дел од елементите ќе бидат разделени во одделни компоненти. Ова ќе обезбеди кодот да биде попрегледен со што и апликацијата ќе биде полесна за менување и одржување во иднина.


Никола Ѓоргиев е Unity Developer кој реши своето C# и Unity искуство да го сподели со сите преку туторијали на својот YouTube канал. Овојпат Никола го споделува своето искуство со JavaScript. А сега веќе и со React.

Видеата се одлично склопени, едноставни за разбирање, и што е вистинска реткост, на македонски.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk