Учиме C++ со Мино: Покажувачи и референци

Avatar img-thumbnail img-circle

во Совети

Во ова видео Мино Тодоров ќе ни ги објасни основите на покажувачите и референци, како и зошто се употребуваат и зошто се важни. Во примерите може да видиме и како се користат покажувачите и референците во функции и како да влијаеме на променливите надвор од овие функции.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments