Учете Unity со Никола Ѓоргиев

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести

Откако завршивте со C# курсевите нема што подобро да направите со вашето знаење отколку да продолжите да го користите. Никола Ѓоргиев кој е автор на C# курсевите има туторијали и за еден од најпопуларните софтвери за развој на видеоигри, Unity.

Во првото видео серијали ќе научиме како да го инсталираме Unity и некои основни команди за користење на софтверот.

Ова секако е добредојден туторијал за сите кои  се заинтересирани за учество на Global Game Jam, но немаат претходно искуство со програмирање и развој на видеоигри. Ако побрзате секако ќе имате и повеќе од доволно време да научите барем основи кои ви се потребни за развој на видеоигри и за прво учество на GGJ оваа година.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Matrix IT Global Services Macedonia

Marketing Strategist

Matrix Global

Fullstack Developer

Singular

Team Lead

види ги сите огласи на kariera.it.mk