Учете JavaScript со Никола Ѓоргиев – Функции

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести

Никола Ѓоргиев е Unity Developer кој реши своето C# и Unity искуство да го сподели со сите преку YouTube туторијали. Овојпат Никола го споделува своето искуство со JavaScript, а понатаму и со React.

Видеата се одлично склопени едноставни за разбирање и што е вистинска реткост, на македонски.


Во оваа лекција Никола ќе нè запознае со основните за дефинирање и користење на користење на JavaScript. Покрај стандардните функции ќе може да се запознаеме и со „arrow“-функции и функции кои веднаш се извршуваат.

Документот за ова видео може да го погледнете тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk