Twitter во живо ќе ги пренесува претседателските дебати во САД

Twitter продолжува со пронаоѓање на нови начини да пласира содржина. Откако минатата недела за првпат пренесуваше натпревар во американски фудбал, сега имаат нов договор за пренос на претседателските дебати.

Новата содржина е дел од новото партнерство на Twitter и Bloomberg, а двете компании ќе ја поделат заработката од рекламите. Првата дебата е веќе во понеделник. На корисниците нема да им биде потребен ниту Twitter профил за гледање на стримот. Сепак од микро-блогот се надеваат дека дел од корисниците ќе продолжат да ја посетуваат платформата и по завршувањето на дебатите.

Дебатите ќе бидат достапни во целиот свет преку debates.twitter.com и преку апликацијата на микро-блогот. Коментарите и анализата на дебатата ќе бидат дел на Bloomberg.

Претседателските дебати ќе бидат пренесувани и на Facebook, а и дебатата ќе биде пренесувана и на Bloomberg.com, Apple TV, Amazon Fire TV, Android TV и Roku, пренесува Recode.

Интересот на друштвените мрежи за претседателските дебати не е изненадување.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments