Телекабел е новиот мобилен оператор, започнуваат со работа овој месец

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.МК

Кабелскиот оператор Телекабел е новиот мобилен оператор. Основачот на компанијата, Роберт Димитров на својот Facebook профил најави дека продажбата на броеви започнува следната недела, од 21 јануари.

Префиксот на новиот оператор е 074, а барем засега се најавени 3 пакети. Пакет 300, 500, 1500 и веројатно претпоставувате тоа е и висината на претплатата која корисникот треба да ја плати секој месец. Во пакетот 300 се вклучени 1 GB интернет и 200 минути бесплатни разговори кон сите мрежи; пакетот 500 има неограничени разговори и 10 GB интернет, а за 1500 денари нема никакви ограничувања. Цената на SMS пораките за секој пакет е 3 денари.

Слика: Телекабел

Мобилната телефонија е најавена со стандардната „мантра“ на Телекабел, „Без обврзувачки договор“.

Со ова Телекабел ќе го заокружи телекомуникацискиот сектор. Компанијата нуди кабелска телевизија, интернет и телефонија. Со последното проширување на овие услуги ќе додадат и мобилна телефонија.

Повеќе податоци се достапни на веб-сајтот на Телекабел.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
2 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Gorjan
Gorjan
5 years ago

Telekom, ama neznam dali nudi 4G

Доки
Доки
5 years ago

а чија мрежа ќе ја користат, на Телеком или ВИП?