„Технологијата може да направи огромни работи. Но, не сака да прави големи работи. Не сака ништо. За ова сме потребни сите. Потребни се нашите вредности. Нашата посветеност кон нашите фамилии и соседи, и нашите заедници“, ова е само дел од говорот со кој Тим Кук ги поздрави студентите на MIT.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Swiss Increasing Market Employability Program - IME

Open Call for ICT Expert (Full-Time Position)

Matrix IT Global Services Macedonia

Marketing Strategist

види ги сите огласи на kariera.it.mk