Стив Балмер: Мicrosoft ќе креира уште хардвер

Avatar img-thumbnail img-circle

во Интервјуа, Хардвер

Ќе се впуштиме секаде каде што има можности за подобрување на нови стандарди, вели директорот на Microsoft, Стив Балмер за BBC. Овој коментар на г. Балмер доаѓа ден пред Microsoft да го претстави својот нов редизајниран Windows 8 оперативен систем. Овој нов ОС e дизајниран да работи на таблет компјутери кои ќе бидат предводени од Surface на Microsoft.

За некои партнери на Microsoft кои прозиведуваа компјутери кои работат на Windows, инволвирањето на Microsoft се гледа како на несакано ривалство, иако за многу други како Dell и Nokia, поголемата конкуренција ќе донесе до поквалитетни уреди.

Погледнете го целото интервју на BBC со г. Балмер.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments