VICE “State of Surveillance”, интервју со Едвард Сноуден

Филмот “Snowden” ќе ја доживее својата светска премиера во текот на утрешниот ден во САД, додека кај нас ќе биде достапен во Cineplexx на 29-ти септември. Филмот дополнително ќе ја загрее дискусијата за Сноуден, дали е херој или пак предавник. Ова видео е од интервјуто на Сноуден со Шејн Смит од VICE во кое контроверзниот аналитичар ги споделува своите гледишта околу технологијата, приватноста и шпуинирањето.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments