Станете сертифициран iФотограф со вашиот iPhone

Сега кога iPhone 4 е најпопуларната камера за фотографирање на Flickr, што е индикатор за поширока и честа употреба на iPhone како направа за фотографирање, доаѓаме до прашањето: како можеме да станеме подобри фотографи користејки камери од мобилни, во случајот специфично iPhone?

Курсот за iPhone фотографија се одржува во Kensington и Chelsea универзитетот во Лондон и се работи за општо усовршување на фотографските способности како композиција, боја, осветлување, но и учење за тоа како подобро да се искористат специфични апликации како Instagramили Camera+.

iPhone 4 има предна камера од 5 мегапиксели, што во повеќето случаи е доволно за опуштениот аматер фотограф, но со воведувањето на 8 мегапиксели камера во iPhone 4S, веќе стапнуваме во територија на попрофесионални камери поточно нивниот опсег на резолуција.

Во меѓувреме ако не можете да престојувате за викенди во Лондон и присуствувате на овие курсеви по фотографија со вашиот iPhone, постојат одлични веб страни каде можете да се информирате за нови апликации за фотографирање, пост продукција или да научите некои техники за фотографирање како на пример >iPhoneography.com

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments