Среќен 11-ти роденден iPad

во Хардвер

Пред точно 11 години Стив Џобс го претстави првиот iPad. Уредот започна да се продава на 3-ти април, и иако можеби денес изгледа помалку неверојатно беше попопуларен од iPhone. Таблет компјутерот стигна до 1 милион продадени уреди многу побрзо од iPhone.

Денес iPad е најпопуларниот таблет, и сведоци сме на повеќе различни верзии на iPad.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments